Witamy w Sussita Kumi

Od 1999 roku Sussita Kumi jest gospodarstwem dla ponad 20 koni i schroniskiem dla ponad 150 kotów. Nasze alternatywne schronisko dla kotów, aby jak najbardziej spełnić ich indywidualne potrzeby, zapewnia im 500 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej (do granic możliwości uwolniona wewnętrzna przestrzeń budynku gospodarczego z nieskończonymi możliwościami odosobnienia) i 2000 metrów kwadratowych bezpiecznego wybiegu zewnętrznego.

Właścicielem tej nieruchomości jest nasza polska fundacja Pro Animale dla Zwierząt w Potrzebie (założona przez Pro Animale für Tiere in Not e.V. Niemcy).

Informacje bieżące

Obecnie mamy tu pod opieką
21 koni i 169 kotów

Pracuje tu 8 pełnoetatowych pracowników w systemie rotacyjnym.

Średni miesięczny koszt utrzymania w Fallady, Sussity Kumi, Doris Zinn-Sanktuarium i Spartacusa wynosi 68.120 €.
Dzięki sponsorom otrzymujemy 5.562 € miesięcznie.

Witamy w  Sussita Kumi

Od samego początku spotkaliśmy się z zalewem cierpiących i bezdomnych kotów. Bardzo szybko musieliśmy zdać sobie sprawę, że ze względu na psychologiczną strukturę kotów, każde nadmierne nagromadzenie osobników nieuchronnie prowadzi do katastrofalnego rozwoju ich sytuacji.

Koty, jako że nie są zwierzętami stadnymi, bezwzględnie potrzebują swobody i możliwości unikania siebie nawzajem. W przeciwnym razie dochodzi do ogromnego stresu, z którym nie radzi sobie układ odpornościowy zwierząt, a konsekwencją jest wybuch chorób przewlekłych. Te spostrzeżenia stały się podstawą do zaprojektowania bardzo szczególnego, alternatywnego domu dla kotów z 500 metrami kwadratowymi powierzchni zamkniętej i wybiegiem o powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych.

W Sussita Kumi otworzyliśmy również nasze trzecie schronisko dla koni z transportów śmierci. Dziś mieszkają tu 22 konie.