Nasze schroniska dla zwierząt Pro Animale w Polsce

Fallada

Pierwsza stacja ratunkowa dla koni z transgranicznych transportów śmierci zwierząt. Od 1994 roku jest to miejsce życia dla ponad 60 koni na 44 ha ziemi w przestronnych stajniach. Jest też równocześnie alternatywnym schroniskiem dla ponad 65 psów.

Spartacus

Od 1997 roku to miejsce jest schronieniem dla szczególnie potrzebujących i bardzo starych zwierząt. Mamy tutaj na stałe ponad 180 podopiecznych – koni, kotów i psów.

Doris Zinn-Herberge

W 2018 roku mogliśmy rozbudować nasz dom seniora Spartacus o hostel Doris Zinn. W tym obiekcie przyjmujemy bardzo stare psy, zwłaszcza te najbardziej potrzebujące i niepełnosprawne, pochodzące głównie z naszego projektu dla byłych psów łańcuchowych.

Sussita Kumi

Od 1999 roku to nasz ośrodek dla koni i schronisko dla ponad 150 kotów. Nasze alternatywne schronisko dla kotów zapewnia indywidualne potrzeby kotów na 500 m2 powierzchni mieszkalnej i 2000 m2 bezpiecznego wybiegu zewnętrznego.

Ferma owiec w Memento

Od 2014 roku. Schronisko dla liczącego 54 sztuki stada owiec oraz kilku kotów z okolicy.

Copernika

Od 2012 roku stale mieszka tu ponad 200 naszych psich podopiecznych. Zgodnie z zasadą – „Pro Animale – psie życie” – żyją tu w środowisku naturalnym z wybiegami o powierzchni 12 ha.

Kolebka Słońca

Od grudnia 2004 roku Pro Animale jest w pełni odpowiedzialne za zarządzanie tym schroniskiem dla zwierząt, w którym żyje ponad 130 psich podopiecznych na powierzchni 5 ha. Sama nieruchomość jest nadal własnością okolicznych gmin.

Ośrodki „spokojnej starości” pracujące wyłącznie dla Pro Animale

Karpno

Nasze konie przebywają w stajni „Gospodarstwo Rolne Karpno” od 1998 roku. Mają one do dyspozycji pastwiska w bujnym, oryginalnie ukształtowanym, naturalnym krajobrazie o powierzchni 200 hektarów z zintegrowanym lasem i małymi jeziorami.

Delicia Natural

Od 2013 roku, w otwartych stajniach w pensjonacie u państwa Tylenda-Vandoninck mieszkają nasze konie i bydło. Z czasem dołączyły do nich owce i świnie, i dzisiaj wszystkie te zwierzęta wiodą pod naszym nadzorem i opieką naturalne życie stadne na 150 ha naturalnie ukształtowanych pastwisk ze źródlaną wodą i lasem.

Samaria I

Od 1999 roku konie i bydło wykupione z transgranicznych przewozów zwierząt rzeźnych powierzamy pod troskliwą opiekę państwa Paszków, gdzie w otwartych stajniach żyją pod naszą opieką.

Samaria II

Od 1999 roku konie z transgranicznego transportu zwierząt rzeźnych powierzamy troskliwej opiece państwa Wojciech. W ich pensjonacie, w otwartej stajni – żyją pod naszą opieką.