Witamy w Falladzie

Fallada jest naszym pierwszym ośrodkiem dla koni uratowanych przed transgranicznym transportem do rzeźni. Od 1994 roku na 44 hektarach ziemi i w obszernych stajniach żyje ponad 60 koni. Mamy tutaj też alternatywne schronisko dla ponad 60 psów.

A w ostatnich latach zamieszkało tu również stado 50 kaczek i gęsi.

Właścicielem tej nieruchomości jest nasza polska fundacja Pro Animale dla Zwierząt w Potrzebie. (Założona przez Pro Animale für Tiere in Not e.V. Niemcy)

Informacje bieżące

Obecnie opiekujemy się

66 psami, 59 końmi, 61 pierzastymi, 2 królikami i 3 szopami.

Średni miesięczny koszt utrzymania w Falladzie, Sussicie Kumi, Doris Zinn-Sanktuarium i Spartacusie wynosi 68.120 €.

Dzięki sponsorom i Sterntaler otrzymujemy € 6,367 miesięcznie.

Ale to tu w „Falladzie” pomysł stał się rzeczywistością …

Pomysł wykupienia z transportów skazanych na śmierć zwierząt rzeźnych “jak wykupienie z targu niewolników” przed załadunkiem.

Miliony niewinnych zwierząt przeznaczonych na rzeź, codziennie przemieszcza się na naszych oczach w barbarzyńskich transportach śmierci w całej Europie. Dzieje się tak tylko z jednego powodu: aby zaspokoić nadmierną chciwość mięsnej mafii i jej twórców!

Od 1994 roku Pro Animale obsługuje jedyną w Europie śluzę ratunkową dla koni z transportów śmierci.

Śledzimy ogniska tych brutalnych wydarzeń w całej Polsce, od południowej po północną jej część – od zachodniej po wschodnią.

W ciągu 26 lat stworzyliśmy siedem ośrodków dla koni uratowanych z transportów śmierci:

Fallada – Spartacus – Sussita Kumi – Samaria I – Samaria II – Karpno – Delcia Natural.

Do tej pory uratowaliśmy z transportów śmierci 541 koni . Dziś, po 26 latach, w naszych polskich ośrodkach żyje 370 wolnych koni, wiodących spokojne życie pod naszą opieką.

Ten naprawdę ogromny sukces naszej kampanii, zawdzięczamy gotowości przyjaciół Pro Animale do sfinansowania wykupu koni z transportów lub do sponsorowania życia jednego z nich.

Pilnie prosimy o Twoją pomoc, abyśmy mogli udzielić schronienia kolejnym skazanym na śmierć!